Lucifer a Markétka

Anotace

Již brzy se můžete těšit na další romány Kristýny Freiové – Lucifer a Markétka. Přečtete si jeho anotaci…

Už je tomu sto let, co Laurent de Angeloure, známý především jako nesmrtelný hrabě de Saint-Germain, opustil švédský královský dvůr. Díky této zkušenosti se naučil vystupovat pod různými falešnými jmény. Bez přátel, bez jediné živé bytosti, s níž by mohl sdílet své tajemství, putuje Evropou i vzdáleným orientem, avšak ani Laurentova samota netrvá věčně.

Píše se rok 1748 a ve Frankfurtu nad Mohanem se schyluje k důležité události. Městskou branou přijíždějí dva cizinci, jedním z nich je právě Laurent a druhým je muž, jehož přítomnost by nikdo neočekával. Laurentovým novým přítelem a učitelem totiž bude sám Lucifer. Ten dává našemu hrdinovi novou identitu a představuje ho jako Karla Johanna Fausta, filozofa, učence a alchymistu. Společně s Luciferem se Laurent stává středobodem společenského života starého říšského města, seznamuje se s krásnou Markétkou a podléhá kouzlu Elisabety, provdané za císařského radu Johanna Caspara Goetha.

Volné pokračování druhého románu české autorky Kristýny Freiové Nesmrtelný hrabě nevšedním způsobem vypráví příběh rodičů Johanna Wolfganga von Goetha, a postav, které jednoho z největších autorů světové literatury možná inspirovaly k napsání jeho nesmrtelného díla o doktoru Faustovi.

Lucifer a Markétka v nakladatelství Brána

Lucifer a Markétka vyjde již brzy v nakladatelství Brána (Euromedia Group). “Můj nejnovější román je jako obvykle plný otázek a jak doufám, tak i odpovědí,” říká autorka. “Je to má pocta romantismu, jednomu velkému německému básníkovi, ale především pak čtenářům, bez nichž by jednoduše nevznikla.”

Lucifer a Markétka bude již třetí román spisovatelky Kristýny Freiové
Sdílejte:
Lucifer a Markétka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek