info@kristynafreiova.cz        

Syn draka

370

Kategorie:

Popis

Píše se rok 1477 a Uherským královstvím i Osmanskou říší se šíří znepokojivá zpráva. – Vlad III. Dracula nezemřel. Namísto chladného hrobu se zdržuje mezi živými a jako vampýr saje krev mužům, kteří se podíleli na jeho vraždě.

Když se zvěsti o Draculově vzkříšení dostanou až k uším osmanského sultána, rozhodne se Mehmed II. vypravit do Transylvánie, kde jak věří se Vlad ukrývá, šestičlennou skupinu. Trojice janičárů doprovází Mehmedova pověřence Mustafu, konkubínu Širin a Maru, dívku, na jejíž popud Mehmed krok zdánlivě nehodný dobyvatele Konstantinopole udělal. Maru navíc, zdá se, s Draculou pojí hluboké milostné pouto.

Mehmed není hlupák, tuší, že s Draculovou mocí, pokud je skutečná, by mohl dokázat ještě mnohem víc. I uherský král Matyáš má své plány, rád by se stal římským císařem. Ale Dracula za svého života nebyl jen obklopený nepřáteli, a tak se Valašsko, Moldavsko a Transylvánie stávají bitevním polem. Někdo touží po moci, někdo po svobodě a někdo jen po setkání se starým přítelem. A co když Draculu nestvořil Ďábel, ale Bůh?

Syn draka

Další informace

Hmotnost 0,5 kg
Rozměry 16 × 3 × 25 cm

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Syn draka“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek