info@kristynafreiova.cz        

O autorce

Kristýna Freiová

Kdo jsem

Kristýna Freiová - spisovatelka

Mladá česká spisovatelka Kristýna Freiová začala psát už na základní škole. Měla vždy velmi bohatou a bujnou fantazii, a tak psaní, vyprávění příběhů bylo logickým vyústěním. Začínala s povídkami a básničkami. Psaní ji uchvátilo, a brzy tak bylo jasné, že se stane její životní dráhou.

Vystudovala Filozofickou fakultu University Karlovy, obor Kulturologie, a Literární akademii Josefa Škvoreckeho, obor Tvůrčí psaní a publicistika. V minulosti působila jako redaktor, publicista a novinář. Nyní se plně věnuje tvůrčímu psaní.

Její prvotinu Galilejec vydalo v roce 2017 nakladatelství Fortuna Libri. Ve stejném nakladatelství vyšel také Kristýnin druhý román, Nesmrtelný hrabě, v roce 2019. Její další román, Lucifer a Markétka, v nakladatelství Brána (Euromedia Group).

Kristýna píše své knihy s cílem přimět čtenáře dívat se na svět odlišným způsobem, s myšlenkou, že možné je opravdu cokoliv. Její poutavé a čtivé texty často polemizují se zavedenými pravdami a přimějí čtenáře k zamyšlení.

„Psaní je pro mě vším, je to cesta, způsob života. Někdy je ta cesta obtížnější, záleží na terénu, dostatku turistických značek a počasí. Ale tak je to s každou činností, kterou člověk dělá. Začala jsem psát proto, že jsem chtěla ostatní nechat nahlédnout do mého vnitřního světa, do mého vnímání reality. A to mi vlastně zůstalo. Literatura by nás měla posouvat kupředu, měla by nám dopomáhat k překročení naší reality. Protože co když se za jejími hranicemi skrývá něco mnohem většího, něco, o čem v hloubi duše všichni sníme? Proč se neotevřít netušeným možnostem? Proč se nepokusit číst fikci, která by mohla stejně tak být skutečností?“

Přesunout se na začátek