info@kristynafreiova.cz        

Syn draka

Píše se rok 1477 a Uherským královstvím i Osmanskou říší se šíří znepokojivá zpráva. – Vlad III. Dracula nezemřel. Namísto chladného hrobu se zdržuje mezi živými a jako vampýr saje krev mužům, kteří se podíleli na jeho vraždě. 

Když se zvěsti o Draculově vzkříšení dostanou až k uším osmanského sultána, rozhodne se Mehmed II. vypravit do Transylvánie, kde jak věří se Vlad ukrývá, šestičlennou skupinu. Trojice janičárů doprovází Mehmedova pověřence Mustafu, konkubínu Širin a Maru, dívku, na jejíž popud Mehmed krok zdánlivě nehodný dobyvatele Konstantinopole udělal. Maru navíc, zdá se, s Draculou pojí hluboké milostné pouto. 

Mehmed není hlupák, tuší, že s Draculovou mocí, pokud je skutečná, by mohl dokázat ještě mnohem víc. I uherský král Matyáš má své plány, rád by se stal římským císařem. Ale Dracula za svého života nebyl jen obklopený nepřáteli, a tak se Valašsko, Moldavsko a Transylvánie stávají bitevním polem. Někdo touží po moci, někdo po svobodě a někdo jen po setkání se starým přítelem. A co když Draculu nestvořil Ďábel, ale Bůh?    

Audiokniha za 230 Kč k přehrání pouze v aplikaci Můj Luxor pro Android  nebo pro Apple.

Audiokniha ve formátu mp3 za 329 Kč od Knihy Dobrovský k přehrání například v aplikaci Smart AudioBook Player pro Android nebo pro MP3 Audiobook Player pro Apple.

Přesunout se na začátek